Коли починається контроль за об’єктом будівництва?

(Публікація підготовлена відповідно до пропозицій читачів, розміщених на сайті Вісника Будівельника VB.NET.UA)

Сповідуючи редакційні принципи у процесі підготовки цієї публікації редакція звернулася до фахівців у сфері держархбудконтролю з проханням надати своє бачення цієї проблеми. Надані матеріали виявилися досить несподіваними, але достатньо аргументованими, аби мати право на існування. Пропонуємо читачам ознайомитися з ними так би мовити «без купюр», а також деякими редакційними міркуваннями.

* * *

Створення об’єкта будівництва включає багато процесів, які виконують різні суб’єкти містобудування. Згідно із законодавством проектування та будівництво об’єктів здійснюється власниками або користувачами земельних ділянок у такому порядку (ст. 26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»):

1) отримання замовником або проектувальником вихідних даних;

2) розроблення проектної документації та проведення у передбачених випадках, її експертизи;

3) затвердження проектної документації;

4) виконання підготовчих та будівельних робіт;

5) прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів;

6) реєстрація права власності на об’єкт містобудування.

На всіх цих етапах (крім хіба що останнього) приймаються рішення, від яких у кінцевому підсумку залежить міцність, стійкість, надійність та безпечна експлуатація майбутнього об’єкта. А раз так – то такі рішення очевидно мають бути під контролем. Чи так це на практиці?

Отже дана стаття присвячена  досить актуальному  питанню, яке безпосередньо пов’язане з процесом будівництва та яке стосується і цікавить не тільки всіх суб’єктів містобудування, а й майбутніх власників і користувачів об’єкту будівництва, а саме:

коли відносно об’єкта може починатися здійснення державного архітектурно-будівельного контролю?

Коли об’єкт стає підконтрольним органам держархбудконтролю, іншими словами, яка дата чи подія є точкою відліку, з якої за наявних підстав можуть проводитися перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил?

У процесі роботи над цією темою було почуто багато думок фахівців будівельної сфери. Одні стверджували, що об’єкт стає підконтрольним …