Нові аспекти виконання будівельних робіт без набуття права на їх проведення

Сталося те, що мало статися, і про що Вісник писав у 2018 році у публікації (далі – попередня публікація):

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2019 року №236 (набрала чинності 23 березня 2019 року) внесені зміни до переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 червня 2017 р. № 406. Послідовно зупинимося на зазначених змінах та їх можливих наслідках.

1. Помітно розширено і доповнено Перелік будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію (далі – Перелік робіт). Тепер він нараховує 23 позиції (а фактично 24, бо є позиції 18 і 181). Це ще не рекорд, бо аналогічний перелік редакції 2009 року налічував 36 позицій. Але як зазначалося у попередній публікації:

«Можна до хрипоти сперечатися, які роботи можуть бути віднесені до Переліку робіт, а які ні. Остаточної істини у цьому питанні дійти неможливо, може бути лише певний компроміс у певний визначений час.»

Однак, із обставин, про які буде зазначено нижче, не можна не обійти увагою принаймні дві зміни: