Про адресу об’єкта будівництва

Точніше, експеримент з її присвоєнням. Тому що постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 року №367 з промовистою назвою «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності» затверджено, у тому числі, Тимчасовий порядок реалізації експериментального проекту з присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна.

Відповідно до пункту 6 зазначеної постанови реалізацію експериментального проекту з присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна (далі – експериментальний проект) доручено Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства у період з 1 липня 2019 року по 31 грудня 2020 року.

Для цього міністерство мало затвердити до 1 липня 2019 року:

  • порядок визначення реквізитів адреси об’єкта будівництва, об’єкта нерухомого майна;

  • перелік об’єктів будівництва та об’єктів нерухомого майна, яким не присвоюється адреса об’єкта будівництва, об’єкта нерухомого майна.

Постановою внесені зміни, необхідні для реалізації експериментального проекту, до:

  • Порядку виконання підготовчих і будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. № 466 “Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт”, та додатків до нього;

  • Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. № 461 “Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів” та додатків до нього;

  • Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 р. № 1127.

І найголовніше, що визначив Уряд постановою від 27 березня 2019 року №367:

присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна з 1 липня 2019 р. здійснюється виключно відповідно до Тимчасового порядку реалізації експериментального проекту з присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна, затвердженого цією постановою

Тобто, експеримент обов’язковий. А отже контрольований. Не будемо розбиратися у «стосунках» Тимчасовий і експериментальний. Головне, що є встановлений порядок. Це, так би мовити, офіційна частина.

Спробуємо розібратися, які вигоди може принести його застосування. А де чекати несподіванок – приємних і не дуже.