Про назву і структуру об’єкта будівництва (частина друга)

Як і було обіцяно, продовжуємо розбирати конкретні ситуації, наведені у листах читачів.

У наступному випадку передбачається будівництво нової технологічної лінії, що складається з декількох будівель і споруд і являє собою цілком самостійний виробничий комплекс. Об’єкти нової технологічної лінії частково примикають до існуючої технологічної лінії. Але втручання в несучі конструкції існуючих об’єктів, зміни їх геометричних розмірів та призупинення їх роботи не передбачається.

При цьому, існуючі будівлі, споруди підприємства введені в експлуатацію пооб’єктно (кожна будівля, споруда окремо).

Як правильно визначитись з назвою такого об’єкта будівництва?

І як правильно у таких випадках визначити адресу об’єкта будівництва, враховуючи те, що існуючі будівлі мають різні адреси (номери будинків) і розташовані на земельних ділянках з різними кадастровими номерами з однаковим цільовим використанням?

Видається , що ключ до подальших міркувань знаходиться у терміні «примикають». Іншими словами, споруди, які планується звести, є окремими спорудами чи доповненням (розширенням) існуючих споруд?

Дивимося визначення, наведене в ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво»:

3.22. споруда – штучно створений об’ємний, площинний або лінійний об’єкт, що має природні або штучні просторові межі, встановлений стаціонарно (нерухомо) відносно землі та призначений для досягнення певних цілей.

Отже, в теорії все чітко. Якщо споруди, які планується звести, відповідають зазначеним вимогам, можна вести мову про нове будівництво. Якщо ні – напевне реконструкція існуючої будівлі.

Зрозуміло, що на практиці складніше. Що таке «просторова межа»? Метр, кілометр, мікрон? Пам’ятаєте славнозвісне із кінофільму «Максим Перепелиця»:

“А где пехота не пройдет! И бронепоезд – не промчится!!!

Максим на пузе проползёт и ничего с ним не случится!”

Втім, без жартів. Якщо нову споруду впритул розташовано до існуючої і