Про назву і структуру об’єкта будівництва

Довго не складалося з назвою публікації. Здається, вибрана найзрозуміліша. Хоча оцінити це можна буде лише у кінці публікації.

Почалося з листа читачів. Досить професійного підготовленого, що не може не тішити. Приводимо витяг з нього в оригінальному тексті з деякими коректорськими уточненнями:

Чинне містобудівне законодавство вирізняє види будівництва, а саме: роботи з нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту згідно з пунктом 2 ПКМ 466 (мається на увазі п.2 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року №466 – ред.). Кожен із видів будівництва характеризується та диференціюється за своєю технічною природою, що відображено в ДБН (А.2.2-3:2014 – ред.) «Склад та зміст проектної документації». Назва об’єкта будівництва визначається в проектній документації у відповідності до вимог п. 8 наказу № 45 Мінрегіонбуду (п.8 Порядку розроблення проектної документації на будівництво об’єктів, затвердженого наказом Мінрегіону від 16 травня 2011 року №45, ред).

У відповідності до зазначеного пункту назва повинна містити вид будівництва та його місцезнаходження. Але що робити у тих випадках, де в складі одного об’єкта будівництва, який будується по одній ПД, передбачається будівництво складових одного об’єкта по різних видах будівництва?

Так, наприклад, дахова сонячна електростанція (СЕС), монтується на даху будівлі на підставі договору оренди даху, таке будівництво звільняється від отримання містобудівних умов згідно п. 4 наказу 289 Мінрегіонбуду ( п.4. Переліку об’єктів будівництва, для проектування яких містобудівні умови та обмеження не надаються, затвердженого наказом Мінрегіону від 6 листопада 2017 року №289, ред) не вимагаються документи на землю, так як реконструкція будівлі — шляхом монтажу дахової СЕС не призводить до зміни зовнішніх геометричних розмірів їхніх фундаментів у плані (ч. 4 ст. 34 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності»), разом з тим, сонячна електростанція не може експлуатуватися без трансформаторної підстанції (ТП), таким чином, в складі СЕС проектується і будується ТП.

При цьому, ТП будується не на даху і не в приміщенні тієї ж будівлі, а на земельній ділянці, що тягне за собою назву -— «нове будівництво», обов’язок отримання правовстановлюючого документу на земельну ділянку та містобудівних умов.

Таким чином, виявляється, що в одному об’єкті будівництва даховій СЕС є два різні види будівництва, і «реконструкція» і «нове будівництво», тоді як чинне містобудівне законодавство та форми типових документів, що підлягають до заповнення, не передбачає два види будівництва в одному об’єкті будівництва.

Враховуючи вищенаведене, просимо Вас надати відповідь-консультацію, як правильно оформляти, документацію по таких об’єктах будівництва?

Як бути, коли по суті будується цілісний об’єкт будівництва Дахова СЕС, але в той же час включає в себе два різні види будівництва «реконструкцію» та «нове будівництво»?

І як правильно, у таких випадках, визначити назву об’єкта будівництва, враховуючи те, що в одному Об’єкті присутні елементи «реконструкції» та «нового будівництва»?

Думається, що фахівцям ситуація і предметно і проблемно зрозуміла. Спробуємо сформулювати певні бачення.

Почнемо з більш менш простого: назви такого об’єкта будівництва…