Про об’єкт будівництва. Терміни і визначення

Цією публікацією Вісник будівельника започатковує цикл матеріалів, пов’язаних з формуванням об’єкта будівництва, складу і змісту проектної документації на його будівництво, набуття права на виконання будівельних робіт і, зрештою, введення в експлуатацію.

Необхідність і актуальність підготовки таких матеріалів визріла на підставі аналізу матеріалів, що подаються для отримання дозволів на виконання будівельних робіт, а також у процесі численних спілкувань з проектувальниками, які проходять навчання для отримання кваліфікаційних сертифікатів. А тим паче – проходять підвищення кваліфікації.

Не зовсім втішний висновок полягає у тому, що досить значна частина як претендентів на отримання сертифікату, так і діючих атестованих проектувальників, доволі слабо уявляють у повному і системному вигляді процес формування об’єкта будівництва і всі подальші після цього дії. Особливо, коли об’єкт будівництва є комплексом або частиною.

Допущення помилок на початковому етапі призводить до суттєвих проблем, коли справа доходить до набуття права на виконання будівельних робіт. Ще гірше, коли невідповідність законодавству набутого якимось чином такого права виявляється у процесі будівництва, коли вже вкладені немалі кошти. І що вже говорити, коли це з’ясовується під час  розгляду документів на введення об’єкта в експлуатацію. Такому не позаздриш.

У першій публікації спробуємо встановити єдину мову спілкування як точку опори, з допомогою якої зможемо зрушити з місця проблему…