Про періодичність планових перевірок

Всі учасники будівельного процесу знають про перевірки об’єктів будівництва, а частина з них навіть підпадала під такі перевірки. Перевірки, які проводяться органами держархбудконтролю щодо об’єктів будівництва, бувають планові та позапланові.

Банально, але відмінність планових перевірок від позапланових перевірок в тому, що планові перевірки передбачені планом, а позапланові – не передбачені, та мають вичерпні підстави для їх проведення.

В даній статті, яка була анонсована у рубриці «Актуальна тема» Вісника будівельника № 1(10)/2019, розглянемо певні аспекти періодичності проведення саме планових перевірок.

Постановою Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2018 р. № 899  затверджено критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері містобудівної діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) на об’єкті будівництва органами державного архітектурно-будівельного контролю (далі по тексту). Крім того, даною постановою визнано такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 7 червня 2017 р. № 399 “Про затвердження критерію, за яким оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері містобудування та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) органами державного архітектурно-будівельного контролю”.

Як бачите, не все так просто. Мабуть, навряд хто із замовників будівництва відмовився б від можливості зазирнути у певний довідник, знайти там аналог свого об’єкту будівництва і визначити для себе час, коли на будівництво можуть завітати такі «бажані гості» з органів держархбудконтролю. Однак за словами класика, «не варто шукати легких шляхів у мистецтві». Та й хто ж буде заперечувати, що будівництво так далеке від мистецтва.

Отже, замовнику, поряд з вирішенням безлічі фінансових, організаційних, виробничих справ не можна забути про ще одну: визначення ступеня ризику, до якого відноситься він, як суб’єкт господарювання, разом його об’єктом будівництва. Для цього спочатку потрібно ознайомитися з КРИТЕРІЯМИ, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері містобудівної діяльності.

Згідно з вище зазначеною постановою:

.