Про повторну експертизу проекту об’єкта будівництва

З 10-го червня 2017 року змінилася редакція п. 16 Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 року №560. Не виключено, що мало хто звернув увагу на цю зміну. Даремно. Ось попередня і діюча редакції.

До 10 червня 2017 року Після 10 червня 2017 року
16. Повторна експертиза проекту будівництва проводиться після

його коригування,  якщо це призвело до зміни проектних  рішень,  а також  у  разі,  коли це пов’язано із зміною державних будівельних норм та вихідних даних щодо проектування.

 

Строк проведення    повторної    експертизи    встановлюється договором,  укладеним  між  замовником  експертизи  та  експертною організацією,  виходячи з обсягу змінених проектних  рішень  і  не може перевищувати строк, зазначений у пункті 14 цього Порядку.

16. Повторна експертиза проекту будівництва проводиться після його доопрацювання у зв’язку з необхідністю зміни проектних рішень та/або у зв’язку із зміною державних будівельних норм, та/або вихідних даних щодо проектування.

 

Сюди ще потрібно додати, що з 2011 року експертиза є завершальним етапом розроблення проектної документації. Тобто, проект не може вважатися розробленим, поки не проведена його експертиза, звісно, у передбачених ст. 31 Закону України  «Про регулювання містобудівної діяльності» випадках. А якщо розроблення проекту не завершено – він не може бути затвердженим.

Само собою очевидно, що проведення експертизи після затвердження проекту не має ніякого сенсу стосовно вже затвердженого проекту. Бо такий проект потрібно перезатверджувати. Іншими словами – коригувати.

А якщо взяти до уваги, що коригування проекту є внесенням змін до затвердженого проекту на підставі завдання на коригування, а внесені зміни підлягають експертизі, і, відповідно, коригування не може вважатися завершеним допоки не проведена експертиза внесених змін, цілком очевидно, що редакція п.16, яка діяла до 10 червня 2017 року, була не зовсім точною.

Так що ж змінилося? Яка різниця між коригуванням і доопрацюванням проекту?