Про “реконструкцію” незавершеного будівництва

Гадаємо,  переважна більшість читачів відразу зрозуміли, чому слово «реконструкція»  у назві статті взято у лапки. Правильно. Згідно з ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво» (далі ДБН А.2.2-3):

3.21. реконструкціяперебудова прийнятого в експлуатацію існуючого об’єкта, що передбачає  зміну його геометричних розмірів  та/або функціонального призначення, внаслідок чого відбувається зміна основних техніко-економічних показників (кількість продукції, потужність тощо), забезпечується удосконалення виробництва, підвищення його техніко-економічного рівня та якості продукції, що виготовляється, поліпшення умов експлуатації та якості послуг.

Визначення терміну «об’єкт незавершеного будівництва» базові закони України «Про регулювання містобудівної діяльності» та «Про архітектурну діяльність» не містять. Знайти визначення вдалося у Законі України «Про іпотеку»:

об’єкт незавершеного будівництва – об’єкт будівництва, на який видано дозвіл на будівництво, понесені витрати на його спорудження та не прийнятий в експлуатацію відповідно до законодавства

Ну все: пазли склалися. Реконструкції незавершеного будівництва не може бути за визначенням.

Але зусилля органів державної влади і епоха Інтернету робить все прозорим і доступним. Для цікавості було проглянуто декілька десятків реєстрів містобудівних умов і обмежень. Зразу слід сказати, що не всі вони доступні для нормального перегляду, а деякі не доступні взагалі. Не хотілося б, щоб після цієї публікації їх побільшало.

І ось деякі назви об’єктів будівництва, на які видані містобудівні умови і обмеження органами містобудування та архітектури деяких міст (на малюнку).

Тобто, або не всі читали нормативні акти, або в термін «незавершеного будівництва» вкладається якийсь додатковий зміст. Може й так. Практичні ситуації можуть бути різними, і не завжди знаходять нормативну основу. Спробуємо розібратися з деякими. Зрозуміло, як витікає із визначення, розглядаються лише ситуації, коли у встановленому порядку набуто право на виконання будівельних робіт.

Ситуація перша.