Про внесення змін до проектної документації під час авторського нагляду

(Публікація підготовлена відповідно до пропозицій читачів, розміщених на сайті Вісника Будівельника VB.NET.UA)

Добре пам’ятні часи далекого вже молодого виконробства, коли з нетерпінням чекали чергового приїзду на об’єкт представників авторського нагляду. І не тільки тому, що знову була нагода зустрітися з молодими проектантками, які зазвичай супроводжували маститого автора проекту. Просто за час від попереднього відвідування назбирувалося чимало питань, які потребували авторського освячення. Як об’єктивних, так і чисто практичних.

Наприклад, ніяк не вдається знайти і завезти арматуру потрібного діаметру (то ж був час планової економіки), а інших (більших чи менших) діаметрів, як то кажуть, «з головою». Внесе автор проекту зміни до схеми армування і можна працювати далі.

Або помилилися при розмітці дверних прорізів і вже вигнали стіну або перетинку. Ну не розбирати ж, якщо це не критично. Але потрібно, щоб автор проекту вніс відповідні зміни.

Дуже поширеною була заміна монолітних залізобетонних ділянок перекриттів на нестандартні збірні плити заводського виготовлення. Тоді ще не було сучасних систем опалубки і укладання монолітного залізобетону і набагато простіше було замовити на заводі збірний елемент. От і вносили зміни уже під час будівельних робіт.

Таких прикладів можна приводити безліч. Нерідко і самі проектанти приходили із пропозиціями щодо певних змін. Тоді вже виконроби ставали господарями становища. Як правило, погоджувалися, якщо не треба було багато розбирати.

За сорок років змінилося багато. Хоча цілком ймовірно, що така практика ще існує на деяких об’єктах. Але тепер вона має відповідати законним підставам. Адже якщо раніше основним і єдиним «законом» у будівництві були державні будівельні норми – то зараз те, що не передбачено чинним законодавством, має всі шанси бути забороненим. Тому спочатку…