Шляхи досягнення престижності професії технічного нагляду на об’єкті містобудування

Робота інженера технічного нагляду – це монотонний процес контролювання, який складно помітити але не можна недооцінювати. Він контролює всі процеси, які відбуваються на будівельному об’єкті, включаючи тонкощі технологічних процесів.

У чому це полягає, наведу приклади:

  • Покращена обробка внутрішніх стін включає 9 операцій, високоякісна – 13 операцій. Однак якщо поставити запитання керівнику робіт про кількість операцій, відповідь нададуть 5% -10% від загального числа опитуваних.
  • Багато підрядників досі не володіють знаннями здійснення технологічних процесів при утепленні будинків і споруд мінераловатними плитами або екструдованим пінобетоном. Зокрема, якщо листи утеплювача підлягають кріпленню тільки металевими парасольками, підрядник обов’язково намагається застосувати пластикові, тому що вони дешевші металевих.
  • При влаштуванні благоустрою та доріг замість запланованих трьох фракцій щебеню, застосовують усереднений без належного ущільнення катками. Люки монтують на шар цементного розчину замість бетону на дрібній фракції. В результаті виникають перекоси, перегини, нерівності доріг і тротуарів і таке інше.

Престижність і імідж провідного інженера технічного нагляду для мене особисто є невід’ємною частиною моєї роботи. Для підвищення престижу професії я постійно …

(Авторська стаття практикуючого інженера технагляду)