Зміни до будівельної амністії

Отже, сталося. У попередніх випусках Вісника будівельника ( №6(9)/2018 та №1(10)/2019) наводилася інформація про оголошені наміри щодо спрощення процедури будівельної амністії у частині отримання погодження уповноважених органів містобудування та архітектури щодо розміщення об’єктів будівельної амністії (далі – об’єкт амністії). Зазначені наміри реалізовані через наказ Мінрегіону від 14 грудня 2018 року № 342, яким внесені відповідні зміни до Порядку проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт, затвердженого наказом Мінрегіону від 3 липня 2018 року № 158 (далі – Порядок амністії).

Виявляється, зміни набули чинності ще 18 січня 2019 року, а тому ймовірно дехто уже зміг ними і скористатися. Як і обіцялося, спробуємо змоделювати можливі ситуації і наслідки, пов’язані із внесенням зазначених змін.

При цьому також слід врахувати, що з 15 січня 2019 року набула чинності нова редакція Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна (наказ Мінрегіону від 26 липня 2018 року № 186). Зокрема, змінилася ідентифікація певних форм документів, які складаються у процесі технічної інвентаризації і на які були посилання у попередніх публікаціях.

Отже, внесеними змінами скасовується необхідність отримання від місцевого органу містобудування та архітектури інформації щодо відповідності місця розташування об’єкта амністії вимогам державних будівельних норм. Єдиним призначенням такої інформація була, по суті, згода місцевої влади на розміщення конкретної будівлі (споруди) у конкретному місці на конкретній земельній ділянці.

Буде доречним нагадати позицію, викладену у першій публікації про будівельну амністію (Вісник будівельника №6(9)/2018), яка не втрачає актуальності: